Egy korábbi cikkünkben már bemutattuk, hogy a COVID-19 kissé felgyorsította a hazai egészségügy digitalizációját. Ennek eredményeképpen egyre-másra szaporodnak az online kezeléseket nyújtó alkalmazások, illetve egészségügyi szolgáltatók, de te akár már az i-Clinic segítségével is átteheted a praxisod egy részét az online térbe. Máris mutatjuk, hogyan!
Azonban mielőtt belevágnánk a közepébe azt mindenképpen le kell szögeznünk, hogy a járványhelyzet nemcsak az egészségügyi szektorra nyomja rá a bélyegét, de a pácienseid viselkedésére is hatással lesz.
Hogyan hat a pácienseidre a COVID-19?
Egyrészről a vírushelyzet miatt a személyes kontaktusok számát mindenki igyekszik a legminimálisabbra csökkenteni, még akkor is, ha május 4-től kezdve kicsit lazítottak az eddigi szigoron és újraindítják a járóbeteg ellátást.
Mivel a koronavírussal továbbra is számolni kell és valószínűleg a pácienseid is félteni fogják a saját, valamint idős hozzátartozóik, illetve családtagjaik egészségét, kétszer is meggondolják majd, hogy elmenjenek-e a klinikára, ahol dolgozol, vagy felkeressék-e a praxisodat.
Bennük lesz ugyanis a félsz, hogy esetleg a kilincsek vagy épp a terápia során felhasznált eszközök nincsenek megfelelően fertőtlenítve, esetleg minden elővigyázatosság ellenére összefogdossa egy beteg.
Másrészről viszont azzal is számolnod kell, hogy a home office hetei alatt a pácienseid hozzászoktak a digitális kényelemhez, vagyis ahhoz, hogy online szinte mindent el tudnak intézni. A bevásárlástól kezdve, a munkán át a háziorvosi konzultációkig. Így joggal merül fel bennük a kérdés, hogy a gyógytornás terápiát esetleg nem lehetne-e minimális érintkezéssel, inkább az online térben tartani?
Egyébként azt is vegyük még bele a számításba, hogy a betegeid digitális ellátottsága az esetek többségében valószínűleg sokkal kielégítőbb, mint például egy állami kórházé. A wifi vagy mobilnet majd’ minden háztartásban adott és azért PC, laptop, tablet vagy akár okostelefon is a kezük ügyébe eshet, ahol például az online konzultációkat, videókat és más egyéb segédanyagokat böngészhetik.
Ennél fogva, egy olyan helyzetet követően, amikor gyakorlatilag ezeken az eszközön keresztül kellett élniük az életüket, jogos elvárásuk lehet az is, hogy a te gyakorlataidat is ilyen módon tudják elvégezni, a terápiát folytatni.
Harmadrészt, van még valami, amivel neked is számolnod kell
Ez pedig nem más, mint az, hogy a jelenlegi előrejelzések szerint a koronavírus a hűvösebb időszakok megjelenésével időről időre visszatérhet, hol erősebb, hol gyengébb formában, ráadásul nemcsak ez az egyetlen olyan járvány, amivel a jövőben kalkulálnunk kell. Emiatt viszont érdemes magadnak feltenni a kérdést: ha a jövőben ismét előfordulnak ilyen szigorú korlátozásokat hozó, a járóbeteg ellátást gyakorlatilag lehetetlenné tevő időszakok, online jelenlét nélkül hogyan fogod pótolni a kieső bevételeidet?
Most nemcsak terapeutaként kell gondolkodnod, hanem vállalkozóként is
Főleg azért, mert a betegeid a szűkös lehetőségek ellenére vagy pont ezek miatt, de alternatív megoldások után fognak nézni. Ha ezeket nem tőled kapják meg, akkor olyan szakembert fognak választani maguknak, akik a távolból, digitalizált formában is tud segíteni abban, hogyan eddzék a sérült testrészeiket, a feszesítésre váró izmokat.
A betegeid problématudata az egészségük, amit egy baleset vagy rossz mozdulat következtében sérülés ért. Ezt mindenképpen orvosolni szeretnék, hiszen te is jól tudod, hogy a végtagokat, esetleg a gerincet ért traumák milyen fájdalommal járnak, arról nem beszélve, hogy ez a mindennapok során is felvet némi problémát. Már ami a zökkenőmentes mozgást, közlekedést illeti.
Éppen ezért mindent meg fognak tenni azért, hogy a panaszaiknak mielőbb véget vessenek és visszazökkenhessenek a normál mindennapokba. Nem fogják megvárni a járvány végét, a korlátozások teljes feloldását, hanem átpártolnak ahhoz a konkurensedhez, aki digitális eszközökkel, az online térben is a rendelkezésére áll.
Egyébként pedig lásd meg a kényszerhelyzetben rejlő lehetőségeket is: amennyiben nyitsz az online konzultációk és a digitális megoldások felé, akkor nemcsak azon a lokáción belül tudsz pácienseket kezelni, akik a működési területeden vagy annak közvetlen környékén élnek. Ezzel a lehetőséggel akár az ország másik végében, vagy akár 2-3 várossal arrább is találhatsz magadnak pácienseket.
Ebből következik, hogy neked is digitalizálódnod kell – ebben segít az i-Clinic
Ez az okos szoftver ugyanis nemcsak a teljes betegéletút nyomon követését teszi lehetővé, hanem számos remek funkciójának köszönhetően azt is, hogy személyes találkozás nélkül, a járványhelyzetre való tekintettel érintkezésmentesen bonyolíthasd le a terápiáidat – konzultációidat.
Az egyik első és legfontosabb előnye, hogy az i-Clinic a páciensek számára létrehozható saját felhasználói felületével biztonságérzetet nyújt a betegeidnek. Mindezt úgy éri el, hogy egy helyen nyomon követheti a vizsgálati értékeit, az egyes terápiás alkalmak során elért eredményeket, a házi feladatként kapott gyakorlatsorokat.
Tovább növeli a betegeid bizalmát, hogy a szoftver segítségével nincsenek elvágva a gyógytornászuktól, azaz tőled. A felhasználói felületükön belül ugyanis elérhető számukra egy olyan üzenetküldő funkció, amellyel a Messenger chathez hasonlóan válthat üzenetet veled a nap 24 órájában, heti 7 napon át. Ez tovább fokozza az elégedettségét, hiszen nincs rendelési időhöz kötve az, hogy megossza veled az újabb panaszait és feltegye neked a kezelését, a fejlődését vagy épp a gyakorlatsorait érintő kérdéseit.
Az i-Clinicen belül rejlő másik remek lehetőség az a teljes mértékben betegre szabható, dinamikus gyakorlatsorok környékén keresendő. Itt ugyanis egy Google Formshoz hasonló űrlapon állíthatod össze a páciensedre szabott feladatokat, amikkel otthon is fejlesztheti magát, javíthatja az állapotát. Ráadásul nemcsak egy szöveges összeállításra van lehetőséged, hanem képi illusztrálásra, valamint videók feltöltésére egyaránt. Ez pedig ismét csak új távlatokat nyithat előtted, már ami az egyes terápiás csomagok összeállítását illeti.
Gondolj csak bele, hogy így mennyit tudsz játszani az árazással, hiszen legalább háromféle csomagot tudsz összerakni, már ami a szemléltető segédanyagokat illeti: az alacsonyabb árfekvésűbe mehetnek a szokásos szöveges gyakorlatsorok, míg a közepesbe már képeket is mellékelhetsz hozzá, míg a legnagyobban pedig már előre leforgatott „how to” videókat is csatolhatsz az ezt választó páciens profiljához.
Ha emellé még bevállalod azt is, hogy például Zoomon vagy Skype-on keresztül konzultálsz a betegeddel, és végigköveted azt, hogyan végzi el az egyes feladatokat és élőben reflektálsz a látottakra, illetve lehetőséget adsz neki arra, hogy ezt ő is megtegye, máris tovább fokoztad az elégedettségét.
Ezen kívül ott van még egy igencsak hasznos funkciója az i-Clinicnek: mégpedig az Értesítések. Ez ugyanis lehetőséget ad neked arra, hogy e-mailben vagy sms-ben emlékeztesd akár a következő online terápia időpontjára – és ebben még akár a csatlakozáshoz szükséges linket is elküldheted nekik – de akár azt is a tudtára adhatod ily módon, hogy új videó vált elérhetővé a csomagjában.
Sikerült felkeltenünk az érdeklődésedet? Akkor csapj le az i-Clinicre még azelőtt, hogy a legfőbb konkurensed is felfedezné magának!